Bayer prowadzi rozmowy ws. przejęcia Monsanto. Fuzja warta 80 mld USD

Autor: wnp.pl 19 maja 2016 16:21

Bayer prowadzi rozmowy ws. przejęcia Monsanto. Fuzja warta 80 mld USD Niemiecki gigant chemiczny Bayer złożył ofertę na przejecie Monsanto/ fot. shutterstock.com

Niemiecki gigant chemiczny Bayer złożył ofertę na przejecie wielkiego amerykańskiego producenta pestycydów i dostawcy nasion Monsanto – podaje wnp.pl.

Bayer poinformował w czwartek rano, że niedawno jej przedstawiciele spotkali się z dyrektorami Monsanto. Celem byłoby stworzenie firmy, która w swojej dziedzinie byłaby wiodąca.

Zdaniem części analityków, rozmowy i oferta to pochodna nieudanej próby przejęcia przez Monsanto koncernu Syngenta. W obecnej, wysokokonkurencyjnej gospodarce tylko duże globalne podmioty mogą skutecznie rywalizować na rynku.

Amerykański koncern Monsanto ma siedzibę w Saint Louis. Firma specjalizująca się w biotechnologii oraz produkcji środków ochrony roślin. Działalność firmy może budzić kontrowersje. Spółce wypominany jest fakt, że to ona m.in. odpowiadała za defoliant Agent Orange, stosowany podczas wojny w Wietnamie.

Czytaj więcej w serwisie wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM