Bayer podwyższył ofertę kupna Monsanto

Autor: PAP 06 września 2016 13:09

Bayer podwyższył ofertę kupna Monsanto Niemiecki koncern farmaceutyczny i chemiczny Bayer podwyższył swoją ofertę kupna międzynarodowego koncernu Monsanto do ponad 65 mld USD / fot. shutterstock

Niemiecki koncern farmaceutyczny i chemiczny Bayer podwyższył swoją ofertę kupna międzynarodowego koncernu Monsanto do ponad 65 mld USD - pisze Reuters.

Bayer ogłosił, że jest gotowy zapłacić za Monsanto 127,50 USD za akcję. To kolejna propozycja po lipcowym "osłodzeniu" oferty do 125 USD za akcję.

Jednak według niemieckiej gazety Rheinische Post, Bayer może zostać zmuszony do podwyższenia oferty do 130 USD za akcję, żeby zadowolić Monsanto.

Firma Monsanto potwierdziła, że otrzymała taką propozycję od Bayera i że pomiędzy stronami toczone są konstruktywne rozmowy. Stwierdzono także, że oferta jest teraz oceniana, podobnie jak oferty od innych zainteresowanych. Jednak nie podano nazw innych podmiotów, które chciałyby przejąć Monsanto.

Do tej pory firma Monsanto odrzucała propozycje Bayera.

Oferta Bayera jest najwyższą ofertą zaproponowaną za przejęcie w przemyśle chemicznym. Wcześniej w tym roku doszło do przejęcia szwajcarskiej Sygenty przez ChemChina za 43 mld USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM