Bayer - niemiecki gigant chemiczny zaskoczył pozytywnymi wynikami

Autor: www.wnp.pl 26 października 2016 12:58

Bayer - niemiecki gigant chemiczny zaskoczył pozytywnymi wynikami fot. shutterstock

Zysk niemieckiego koncernu Bayer był w trzecim kwartale obecnego roku znacząco lepszy od oczekiwań analityków. Spółka z Leverkusen miała zysk operacyjny na poziomie 2,68 mld euro - to o 6 proc. więcej niż zysk w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W znacznej części wpływ na to miały lepsze od oczekiwań wyniki działu farmaceutycznego koncernu. Na przykład niemiecka firma już w zeszłym miesiącu podniosła roczne prognozy sprzedaży dla swoich najnowszych hitów farmaceutycznych leków: Xarelto i Eylea. 

Sprzedaż produktów pod marką Bayer wzrosła w trzecim kwartale o 2 procent - do 11,2 miliarda euro. Taki wynik jest zgodny z prognozami niemieckiego giganta. Wcześniej deklarował on, że sprzedaż w tym roku może wynieść 46-47 miliardów euro.

Dobre wyniki cieszą zwłaszcza w kontekście nieuchronnych perturbacji jakie czekają Bayer. Mają one związek z przejęciem przez niemiecką spółkę koncernu chemicznego i nasiennego Monsanto. Łączenie spółek w jeden sprawnie działający organizm z pewnością nie będzie łatwe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM