Bayer i Monsanto razem dopiero w 2018 r.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 20 grudnia 2016 13:33

Bayer i Monsanto razem dopiero w 2018 r. Joerg Rehbein – dyrektor firmy Bayer Crop Science na obszar Europy Środkowej i Wschodniej,/ fot. za Farmer.pl

Firma Bayer na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej wyjaśniała powody planowanego włączenia w swoje struktury firmy Monsanto - informuje Farmer.pl.

Joerg Rehbein – dyrektor na obszar Europy Środkowej i Wschodniej, podsumował ostatnie wydarzenia w Crop Science związane z przejęciem firmy Monsanto. U podstaw decyzji legła przyświecająca firmie Bayer dewiza - Science For A Better Life (Nauka dla lepszego życia), co wymaga od niej stałego wysiłku w rozwoju i kształtowaniu przyszłości rolnictwa. Niezbędnym tego elementem jest systematyczne wprowadzanie do praktyki innowacyjnych produktów. Wymogiem ich uzyskania są szeroko zakrojone badania, na które firma przeznacza rocznie 4,2 mld euro.

Bardzo podobna wizja przyświeca firmie Monsanto, a jej osiągnięcia w dziedzinie hodowli i nasiennictwa doskonale komplementują się z oferowanymi przez firmę Bayer technologiami ochrony roślin. Obie są gigantami w swoich dziedzinach, a połączona baza badawcza stworzy zupełnie nowe możliwości rozwoju rolnictwa. 

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM