BASF: Sprzedaż działu Agricultural Solutions wzrosła o 1 proc.

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl/www.sadyogrody.pl 27 lipca 2015 12:59

BASF: Sprzedaż działu Agricultural Solutions wzrosła o 1 proc. BASF zanotował niewielki wzrost zysków w II kwartale 2015 roku/ fot. BASF

Jak mówi Kurt Bock, prezes BASF SE, w drugim kwartale 2015 roku firma zwiększyła sprzedaż i zyski pomimo niższych wzrostów odnotowywanych na niektórych rynkach oraz pomimo występujących nadal wahań cen surowców. Zyski w pierwszej połowie 2015 roku osiągnęły taki sam poziom jak wynik odnotowany w analogicznym okresie ubiegłego roku – podaje serwis portalspozywczy.pl.

Wartość sprzedaży wygenerowanej przez Grupę BASF w II kwartale 2015 roku wyniosła 19,1 mld EUR i była o 3 proc. wyższa niż wynik osiągnięty w takim samym okresie ubiegłego roku. Wielkość sprzedaży wzrosła o 2 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2014.

Zysk operacyjny wzrósł w drugim kwartale o 106 mln EUR do kwoty 2,0 mld EUR, w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Zysk netto (1,3 mld EUR) osiągnął taki sam poziom, jaki odnotowano w drugim kwartale 2014. Zysk na akcję wyniósł w II kwartale 2015 r. 1,38 EUR, w porównaniu do 1,37 EUR w tym samym okresie 2014 r.

W II kwartale sprzedaż działu Agricultural Solutions zwiększyła się o 1 proc.  - do 1,7 mld EUR, pomimo trudnych warunków na rynku. Dodatnie różnice kursowe i wyższe ceny sprzedaży z nadwyżką zrekompensowały spadek wolumenu sprzedaży. Pomimo to zysk operacyjny przed odliczeniem kosztów nadzwyczajnych spadł o 68 mln EUR do wartości 365 mln EUR. Przyczyną tego zjawiska - oprócz spadku wolumenu sprzedaży - był także wzrost kosztów stałych spowodowany uruchomieniem nowych zakładów. Wartość sprzedaży wygenerowana przez dział Agricultural Solutions w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku wzrosła w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego o 8 proc., osiągając poziom 3,6 mld EUR, pomimo niewielkiego spadku jej wolumenu. Wynoszący 939 mln EUR zysk operacyjny przed odliczeniem kosztów nadzwyczajnych pozostał na takim samym poziomie, jaki odnotowano w poprzednim pierwszym półroczu.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM