BASF promuje "inteligentną energię" podczas jubileuszu 150-lecia firmy

Autor: www.sadyogrody.pl 13 maja 2015 09:57

W trakcie roku jubileuszowego BASF Polska promuje zagadnienie "inteligentnej energii" podczas licznych konferencji chemicznych i gospodarczych. Firma pragnie pokazać w jaki sposób równocześnie można użytkować i oszczędzać energię zarówno w przemyśle, jak i w życiu codziennym.

- W BASF pamiętamy o tym, że współcześnie zapotrzebowanie na energię dynamicznie wzrasta, przy jednoczesnym kurczeniu się surowców. Nasze innowacyjne rozwiązania koncentrujemy więc na inteligentnym wykorzystywaniu zasobów energetycznych. Cel ten realizujemy zarówno poprzez udoskonalenie procesów produkcyjnych, jak również poprzez zapewnienie klientom energetycznych korzyści z użytkowania naszych produktów - powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Przykładem innowacji produktowych wdrażanych przez BASF jest 'ecovio' - pierwsze, w pełni biodegradowalne tworzywo sztuczne, które spełnia międzynarodowe kryteria dopuszczenia do procesu kompostowania (jest wytwarzane na bazie surowców odnawialnych).

- W jubileuszowym roku swoje działania skupiamy na istotnych wyzwaniach współczesności. Opieramy się w tym zakresie na wiedzy i kreatywności pracowników i partnerów. 150 rocznica działalności jest doskonałą okazją nie tylko do tego, aby podsumować nasze dotychczasowe sukcesy. To jednocześnie dobra okazja do spojrzenia w przyszłość i wspólnego tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla globalnych problemów ludzkości - mówił Dirk Elvermann.

Działania i aktywności jubileuszowe, w które angażuje się BASF Polska w trakcie całego 2015 roku, pozostają spójne z nową strategią firmy - ,,Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju” - w której firma BASF pragnie łączyć trzy wymiary swojej działalności, a więc dostarczać innowacyjnych rozwiązań dla podnoszenia jakości życia milionów ludzi na całym świecie, przy jak najefektywniejszym wykorzystaniu zasobów naturalnych i minimalizacji wpływu firmy na środowisko naturalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM