BASF ostrzega przed nielegalnym produktem, rzekomo zawierającym proheksadion wapnia

Autor: www.sadyogrody.pl/www.agro.basf.pl 24 kwietnia 2017 11:06

BASF ostrzega przed nielegalnym produktem, rzekomo zawierającym proheksadion wapnia fot. www.agro.basf.pl

Na rynku pojawił się nielegalny produkt, rzekomo zawierający proheksadion wapnia (jeden ze składników preparatu Regalis Plus 10 WG). Wpływ takiego produktu na drzewa może odbiegać od oczekiwań i wywołać zaburzenia w ich funkcjonowaniu, co będzie skutkować stratami w plonowaniu widocznymi w długim okresie po jego zastosowaniu - ostrzega BASF Polska.

Jak informuje firma, produkt ten nie przeszedł badań, nie jest znany jego skład oraz producent, więc nie można wykluczyć, że zawiera niedozwolone substancje, które mogą zostać wykryte w trakcie badania owoców na zawartość pozostałości środków chemicznych.

- Wykrycie takich substancji w owocach skutkuje ich natychmiastowym wycofaniem z obrotu handlowego. Wiąże się to ze stratami finansowymi producenta takich owoców, firm handlowych, a także z utratą reputacji polskich sadowników, która jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku eksportu owoców na rynki zagraniczne. Wpływ takiego produktu na drzewa może odbiegać od oczekiwań i wywołać zaburzenia w ich funkcjonowaniu, co będzie skutkować stratami w plonowaniu widocznymi w długim okresie po jego zastosowaniu - ostrzega BASF Polska.

Firma BASF Polska podjęła kroki prawne w celu zlikwidowania zagrożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM