BASF kontynuuje inwestycje w badania oraz wzmacnia procesy innowacjne

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 08 września 2016 11:03

BASF kontynuuje inwestycje w badania oraz wzmacnia procesy innowacjne fot. shutterstock.com

- Mamy mocną pozycję, która pozwala nam zaoferować naszym klientom rozwiązania dopasowane do ich konkretnych potrzeb — powiedział Markus Heldt, prezes BASF Crop Protection na konferencji prasowej w Ludwigshafen.

- Nasze portfolio, działające procesy, zdolność do szybkiego reagowania i zrozumienie potrzeb rolników zapewniają nam mocną pozycję wśród konkurencji. Rynek agrochemiczny stale ewoluuje, a my wciąż szukamy okazji i wykorzystujemy szanse wynikające z ciągłego dążenia do kolejnych fuzji, aby zwiększyć nasz obszar działania i wartość oferty” — stwierdził Heldt. Podczas konferencji firma podkreślała swoje najnowsze innowacje dla rolników oraz jej strategię dalszego wzrostu, odnosząc się jednocześnie do zachodzących obecnie zmian i nowych wyzwań w rolnictwie.

Rynek rolniczy mimo obecnej niestabilności makroekonomicznej wciąż jest bardzo atrakcyjny. Globalne trendy wymagające zwiększenia zarówno ilości, jak i jakości produkowanego jedzenia pozostają na tym samym poziomie. - Zadanie rolników polegające na zapewnieniu pożywienia dla stale rosnącej, bogatszej i coraz bardziej wymagającej ludności nie stanie się ani trochę łatwiejsze — zapotrzebowanie na nowoczesne technologie, takie jak nasze, nadal będzie duże” — twierdzi Heldt.

W celu jak najlepszego wsparcia rolników i zapewnienia wzrostu na tym rynku BASF zamierza kontynuować inwestycje w B+R, wzmocnić procesy innowacyjne oraz nawiązać partnerstwa, które pozwolą na szybszy rozwój nowych technologii. - Zwiększymy nasz globalny obszar działania, jednocześnie zabezpieczając opłacalność naszych działań i powodzenie w długiej perspektywie czasowej. Jesteśmy przekonani, że orientacja na klienta oraz elastyczność, a nie tylko rozmiar, są kluczowe dla dalszego rozwoju firmy, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę gwałtownie zmieniające się potrzeby rolników — podsumował Heldt.

Obecnie przygotowywane innowacyjne środki ochrony upraw firmy BASF pełne są nowych kandydatów na produkty do wszelkich zastosowań, a prace nad nimi są już w mocno zaawansowanej fazie. Firma szacuje, że szczytowa sprzedaż produktów ochrony upraw wypuszczonych w latach 2015–2025 osiągnie poziom 3 miliardów euro. Jednym z takich produktów jest najnowszy środek grzybobójczy Revysol® — pilnie potrzebny innowacyjny produkt, który ma odegrać kluczową rolę w zwalczaniu chorób i regulacji odporności począwszy od sezonu 2018/19. Związek ten — obecnie w trakcie rejestracji przez odpowiednie europejskie organy — wykazuje wyjątkową skuteczność biologiczną przeciwko szeregowi patogenów oraz prezentuje korzystny profil regulacyjny.

- Nasze działania w sektorze ochrony roślin okazały się bardzo skuteczne w ostatnich kilku latach, co w znaczący sposób przełożyło się na dochody firmy BASF — powiedział dr Harald Schwager członek zarządu spółki BASF SE. „W ciągu ostatnich dziesięciu lat sprzedaż naszego oddziału wzrosła o 75 proc., tj. z 3,3 miliarda do 5,8 miliarda euro. To niezwykłe osiągnięcie wyraźnie świadczy o tym, że dotrzymujemy obietnic”. Wzrost sprzedaży rozłożył się równomiernie pomiędzy różne regiony geograficzne i przeznaczenia produktów. Margines zysku oddziału EBITDA wyniósł 25 proc., stając się w tym czasie wiodącym wskaźnikiem efektywności w branży agrochemicznej. - To pokazuje jak ważny jest oddział Crop Potection oraz jego wkład w działalność Grupy BASF - dodaje Schwager.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM