Barter SA rusza z produkcją nowych nawozów dla rolnictwa

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 21 grudnia 2015 14:37

Barter SA rusza z produkcją nowych nawozów dla rolnictwa Białostocki Barter SA wprowadza na rynek nową grupę nawozów dla rolnictwa/ fot. za mat. pras.

Białostocki Barter SA wprowadza na rynek nową grupę nawozów dla rolnictwa - Piast, również inwestuje w nową linię technologiczną do konfekcjonowania nawozów w swojej bazie w Sokółce. W 2016 r. spółka planuje zwiększenie obrotów w sektorze nawozów o ok. 25 proc.

- Pod marką PIAST dostępne są wszelkie nawozy pod duże areały rolne – fosforowe, azotowe, wieloskładnikowe i potasowe. Ma to być alternatywa dla funkcjonujących już na rynku producentów. Nawozy zakupujemy bezpośrednio z zakładów produkcyjnych w całej Europie – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju Barter SA.

Oferowane przez Barter nawozy charakteryzują się przy tym wysoką koncentracją składników pokarmowych i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, a co za tym idzie są łatwo przyswajalne przez rośliny. Skład nawozów wieloskładnikowych jest dostosowany do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Spółka prowadzi sprzedaż nawozów w oparciu o terminal przeładunkowy w Sokółce. Baza magazynowo-produkcyjna, o łącznej powierzchni kilkunastu tysięcy m.kw, wyposażona w zespół taśmociągów umożliwia magazynowanie nawozów przed sezonem, automatyczny rozładunek wagonów, sprawny przeładunek, konfekcjonowanie i wprowadzanie towaru do obrotu.

- Barter od dwóch lat ma licencję przewoźnika kolejowego, dysponuje też własną, rozbudowaną logistyką, co umożliwia realizację całodobowych dostaw samochodowych i dostarczanie towarów na czas w sezonie – dodaje Grzegorz Dworakowski.

Z myślą o rozszerzeniu produkcji i zwiększeniu sprzedaży nawozów spółka zainwestowała w kolejną, drugą już linię technologiczną do konfekcjonowania nawozów w swojej bazie w Sokółce. Dzięki temu dwukrotnie zwiększą się jej moce produkcyjne – nowy system pakująco-ważący w ciągu doby pakuje 1500 ton nawozów. Są one dostępne w 500 kg workach Big Bag i w mniejszych - 50 kg opakowaniach. W planach jest też rozbudowa bazy magazynowej – w ciągu półtora roku Barter chce wybudować magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 1,5 ha.

- Stworzenie nowej na rynku grupy nawozowej i inwestycje w ten segment mają na celu umocnienie pozycji firmy Barter na krajowym rynku nawozów. Pozwoli nam to na kompleksowe zaopatrzenie naszych odbiorców, którymi są firmy handlowe i hurtownie rolnicze na terenie całego kraju, również za granicą – mówi Bogdan Rogaski, prezes spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM