Atrigran – nowy nawóz w formie granulatu

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 19 października 2016 15:30

Atrigran – nowy nawóz w formie granulatu Produkt może być stosowany w rolnictwie ekologicznym./ fot. Farmer.pl (A.Kobus)

Na rynku pojawiło się wapno węglanowe w formie granulatu - Atrigran. Produkt może być stosowany w rolnictwie ekologicznym – informuje Farmer.pl.

Uregulowany odczyn gleby to podstawa racjonalnej uprawy. Tymczasem w Polsce przeważają gleby bardzo kwaśne (pH <4,5) i kwaśne (pH 4,6 -5,5). Natomiast dla większości najodpowiedniejszym do wzrostu i rozwoju plonowania dla większości jest lekko kwaśny do obojętnego (5,6-7,0 pH). Przy stosunkowo wysokim nawożeniu mineralnym zużycie nawozów wapniowych w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie.

Jak informuje dane GUS w 2015 roku ono 34kg/ha. Najniższe zużycie nawozów wapniowych w 2015 roku odnotowano w woj. podkarpackim i wyniosło 17kg/ha. Producenci nawozów wapniowych wychodząc naprzeciw istniejącemu problemowi, związanego z nikim zużyciem nawozów wapniowych oferują nawóz wapniowy w formie granuli. Zaletami nawozów wapniowych w tej formie jest łatwiejsze przechowywanie, magazynowanie oraz rozsiew.

Produkt może być stosowany w rolnictwie ekologicznym.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM