Arysta LifeScience uzyskała prawa do technologii biologicznego zwalczania patogenów

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 17 marca 2016 12:16

- Arysta LifeScience podpisała umowę licencyjną z chińskim Instytutem Ochrony Roślin (IPP) dzięki której stała się wyłącznym globalnym (z wyjątkiem Chin) dystrybutorem technologii wykorzystujących białka w ochronie roślin przed patogenami, z których jedna już została pomyślnie skomercjalizowana w Chinach – informuje firma.

Od ponad 10 lat Instytut Ochrony Roślin- część Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych (CAAS), prowadzi badania nad selekcją, identyfikacją i opatentowaniem induktorów odporności roślin uzyskanych z patogenów grzybowych.

Jedna z tych technologii opiera się na wykorzystaniu białka uzyskanego z grzyba Alternaria tenuissima określonego nazwą PeaT1. W czerwcu 2014 roku zarejestrowano pierwszy biologiczny środek ochrony zawierający białko PeaT1, który w pierwszym roku sprzedaży (nazwa handlowa Atailing) przyniósł dochód przekraczający 10 milionów dolarów.

Rejestracja preparatu Atailing obejmuje zwalczanie chorób wirusowych w uprawach warzywniczych i tytoniu. Aktualnie trwają badania nad skutecznością preparatu przeciw chorobom wirusowym i bakteryjnym w szerokiej gamie upraw jednorocznych i wieloletnich.

Innym białkiem do którego Arysta LifeScience wynegocjowała prawa licencyjne jest białko Hrip1. które podobnie jak PeaT1 uzyskano z tego samego patogenu (Alternaria tenuissima) i które również wykazuje potencjał w ochronie roślin przed patogenami.

- Technologie te są unikalne w branży i stanowią innowacyjne podejście do zwalczania chorób w uprawach owoców cytrusowych, tytoniu oraz wielu gatunków warzyw - mówi Paula Pinto, globalny szef zarządzania ofertą produktowa Arysta LifeScience. Umowa licencyjna pozwala Arysta LifeScience na wykorzystanie wspomnianych białek do produkcji preparatów o różnych formulacjach, zmodyfikowanym składzie, także jako mieszaniny.

Instytut Ochrony Roślin (IPP), część Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych (CAAS) jest instytutem naukowo-badawczym, który specjalizuje się w badaniach nad szkodliwością i zwalczaniem patogenów roślin uprawnych. IPP współpracuje z instytucjami międzynarodowymi, uniwersytetami i firmami z ponad 30 krajów na świecie, zajmuje drugie miejsce jeśli chodzi o potencjał naukowy wśród wszystkich Instytutów w Chinach oraz pierwsze miejsce wśród rolniczych instytucji badawczych w tym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM