Arkop: Nawożenie w nowym sezonie warzywniczym i sadowniczym

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 18 marca 2016 13:51

Arkop: Nawożenie w nowym sezonie warzywniczym i sadowniczym Produkt Activ ProAmin Warzywa przeznaczony jest do pozakorzeniowego dokarmiania roślin warzywniczych./ fot. shutterstock.com

W nowym sezonie firma Arkop poleca producentom owoców i warzyw dwa innowacyjne produkty nawozowe - Activ ProAmin Warzywa i Activ Prowigor Sady.

Produkt Activ ProAmin Warzywa to w pełni rozpuszczalny nawóz, o wysokiej zawartości przyswajalnych α-aminokwasów przeznaczony do pozakorzeniowego dokarmiania roślin warzywniczych.

Stosowanie tego preparatu intensyfikuje produktywność roślin poprzez istotne przyspieszenie biosyntezy białek oraz powstanie wewnątrzkomórkowego zysku energetycznego. Energia zaoszczędzona w procesie biosyntezy białek aktywuje pozostałe procesy metaboliczne, co przekłada się na ogólną poprawę funkcjonowania roślin.

Activ ProAmin Warzywa zawiera komplet biogennych aminokwasów wytwarzanych na drodze zaawansowanej technologii. Dzięki ściśle ukierunkowanym procesom wytwarzania, aminokwasy zawarte w tym produkcie są przyswajane dla roślin, w co najmniej 80 proc.

Nawóz ten wykazuje efektywne działanie w okresach krytycznego zapotrzebowania warzyw na energię (kwitnienie, zawiązywanie owoców, intensywny wzrost, dojrzewanie) oraz w okresach stresowych (stres termiczny, świetlny, wodny, uszkodzenie roślin), w których dostarczanie łatwo przyswajalnych biogennych α- aminokwasów działa na rośliny biostymulująco.

Środek Activ ProAmin Warzywa przeznaczony jest do stosowania w uprawach warzywniczych: pomidora, papryki, ogórka, kalafiora, brokułu, marchwi, pietruszki, cebuli, fasoli, grochu, sałaty, selera korzeniowego, buraka ćwikłowego oraz kapusty głowiastej, pekińskiej i brukselskiej.

Produktem nawozowym wspomagającym rośliny sadownicze w okresie wzmożonego rozwoju jest Activ Prowigor Sady. To innowacyjny stymulator zdrowotności rośliny w formie zawiesiny, który dzięki takim składnikom jak siarka, magnez, żelazo, molibden oraz przede wszystkim nikiel stymuluje wykorzystanie azotu glebowego oraz proces fotosyntezy, a tym samym wzmacnia roślinę.

Odpowiednie dobranie proporcji schelatowanych składników jak również nowatorskie wykorzystanie niklu, który od niedawna jest uważany za niezbędny składnik pokarmowy jako składnik ureazy, intensyfikuje proces fotosyntezy w okresie najbardziej intensywnego rozwoju liści i pędów.

Activ Prowigor Sady przeznaczony jest do stosowania w uprawach sadowniczych: jabłoni, wiśni, czereśni, grusz, śliw, borówek, malin i truskawek.

Zastosowanie preparatów zawierających schelatowane mikroelementy zapewnia zdecydowanie wyższy stopień wykorzystania wniesionych składników i ich bioakcetptacji przez roślinę. Pozwala też znacznie zmniejszyć ilość stosowanego preparatu w stosunku do tradycyjnych produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM