Akcje Ursusa serii P i Q w obrocie giełdowym

Autor: www.sadyogrody.pl 11 kwietnia 2016 12:23

Akcje Ursusa serii P i Q w obrocie giełdowym fot. Farmer

Spółka Ursus 11 kwietnia 2016 r. powzięła informację o podjęciu przez zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uchwały w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii P i Q spółki Ursus S.A., zgodnie z którą do obrotu giełdowego na rynku podstawowym są dopuszczone 4.100.000 akcji zwykłych na okaziciela serii P oraz 8.900.000 akcji zwykłych na okaziciela serii Q spółki, o wartości nominalnej 1,00 zł każda.

Ponadto, na mocy powyższej uchwały, zarząd GPW postanowił wprowadzić z dniem 13 kwietnia 2016 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym powyższe akcje spółki, pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 13 kwietnia 2016 r. rejestracji tych akcji i oznaczenia ich odpowiednim kodem.

Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM