Agroma zanotowała spadek przychodów ale wypracowała zysk netto

Autor: www.sadyogrody.pl 26 sierpnia 2015 10:49

Agroma, producent maszyn rolniczych i ogrodniczych, zanotowała znaczny spadek przychodów w pierwszym półroczu 2015 r. W tym okresie przychody spółki wyniosły 87,2 tys. zł wobec 1,35 mln zł rok wcześniej. Spółka zanotowała jednak zysk wobec straty rok wcześniej. Zysk netto wyniósł w tym czasie 191,4 tys. zł wobec 1 miliona złotych straty netto w takim samym okresie 2014 roku.

- Drugi kwartał jest tradycyjnie okresem sezonowego wzrostu zainteresowania odbiorców sprzętem ogrodniczym. Niezmiennym zainteresowaniem klientów cieszą się części zamienne i materiały eksploatacyjne – podkreśla w komunikacie Piotr Staszewski, prezes Agromy.

- W tym czasie trwały negocjacje z producentami i dostawcami urządzeń, które będą sprzedawane w sezonie jesienno –zimowym, takimi jak odśnieżarki, zamiatarki i odkurzacze do liści - dodaje.

- Agroma dąży do opracowania innowacyjnego rozwiązania odśnieżarki, jednakże efekty tych prac nie będą możliwe do zastosowania w najbliższych sezonach. Drugi kwartał to także pora kompletowania zamówień na sezon jesienno –zimowy. Zainteresowanie potencjalnych klientów pozwala na umiarkowany optymizm dotyczący spodziewanych obrotów spółki w tym czasie – zaznacza także Piotr Staszewski.

Agroma to firma działająca na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM