Agroma: Wysokie kursy walut wpływają na rynek maszyn ogrodniczych

Autor: www.sadyogrody.pl 15 czerwca 2015 09:15

- Wysokie kursy walut stosowanych w rozliczeniach w branży maszyn ogrodniczych spowodowały ograniczone generowanie marży w sprzedaży hurtowej. Wpływ na to miała relatywnie wyższa cena zakupów w USA i Chinach, które są głównym producentem silników i pozostałych podzespołów do produkcji maszyn ogrodniczych - podała spółka Agroma w komunikacie.

Jak podaje spółka, maj to okres wzmożonej sprzedaży w punktach dealerskich. Jednak hurtownie i importerzy zaczynają już przygotowania do sezonu jesienno-zimowego.

- Agroma po pozyskaniu z własnej sieci sprzedaży informacji o trendach i potrzebach klientów rozpoczęła przygotowania do produkcji sprzętu stosowanego jesienią i zimą. Intensywne prace trwają nad modyfikacjami uznanych na rynku glebogryzarek Agroma. Niewielkie zmiany Agroma planuje również w strategicznym dla spółki produkcie – odśnieżarkach - podano w komunikacie.

Agroma to notowana na NewConnect, jedna z największych polskich firm handlowo-produkcyjnych, działających na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM