Agroma: Przez wysokie temperatury zainteresowanie odśnieżarkami mniejsze od zakładanego

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 14 grudnia 2015 13:51

Agroma, producent maszyn rolniczych i ogrodniczych, ocenia, że w listopadzie zainteresowanie odśnieżarkami było mniejsze od zakładanego. Spółka jest w trakcie opracowywania długoterminowej strategii działania.

- W sezonie jesienno-zimowym branża ogrodnicza obserwuje spadek popytu na urządzenia do pielęgnacji zieleni. W tym okresie Agroma prowadzi rozbudowane analizy, których celem jest określenie tendencji rynkowych, które mogą pojawić się w nadchodzących okresach. Jest to również czas opracowywania długoterminowej strategii działania spółki – informuje zarząd spółki.

- Z powodu braku opadów śniegu i dodatnich temperatur, zainteresowanie odśnieżarkami wśród klientów było mniejsze od zakładanego - podano.

W pierwszym półroczu 2015 r. Agroma zanotowała znaczny spadek przychodów, które wyniosły 87,2 tys. zł wobec 1,35 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł w tym czasie 191,4 tys. zł wobec 1,0 miliona złotych straty netto w takim samym okresie 2014 roku.

W trzecim kwartale 2015 r. spółka zanotowała 320,8 tys. zł straty netto wobec 575,8 tys. straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 59,5 tys. zł wobec 363,3 tys. zł w poprzednim roku.

Agroma jest firmą działającą na rynku urządzeń do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM