Agro Show 2015 w obiektywie www.sadyogrody.pl (zdjęcia)

Autor: www.sadyogrody.pl 21 września 2015 12:30

Dobiega końca największa wystawa plenerowa w Europie Agro Show. Według wstępnych szacunków, do wczoraj targi odwiedziło około 120 tys. osób.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Targi od lat postrzegane są jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na Agro Show podczas 4 dni wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

Targi Agro Show wyróżnia przede wszystkim otwarta przestrzeń - 120 ha na terenie lotniska Bednary - która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn. Do dyspozycji jest aż 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej.

Teren lotniska w Bednarach bardzo dobrze spełnia rolę terenu wystawowego i ułatwia wystawcom prezentację maszyn. W prezentacji niektórych grup maszyn pomagają pokazy ich pracy.

Do tegorocznych pokazów, w porównaniu z poprzednimi edycjami wystawy, organizator wprowadzili kilka istotnych zmian. Pierwsza zmiana dotyczy zwiększenia liczby aren pokazowych. Pokazy nadal będą się odbywać na specjalnie przygotowanych indywidualnych poletkach pokazowych oraz w tzw. ringu. Nowym miejscem pokazów będzie pas startowy. Drugą zmianą jest tematyka pokazów, czyli rodzaj prezentowanych maszyn.

Indywidualne poletka pokazowe firm w tym roku służyły jedynie do prezentacji pługów obracalnych. Prócz pługów na ringu prezentowane były opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM