Agrii Polska świętuje pierwszy rok działalności pod nową marką

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 17 stycznia 2017 10:24

Agrii Polska świętuje pierwszy rok działalności pod nową marką Graham Harris, Członek Zarządu Agrii oraz Kazimierz Kuźmiński, Członek Zarządu Agrii / fot. redakcja sadyogrody.pl

Agrii Polska obchodzi pierwszą rocznicę swojej działalności na rynku polskim. Z tej okazji firma zorganizowała w dniach 12-13 stycznia konferencję w Mikołajkach. Konferencja była okazją do podsumowania pierwszego roku działalności firmy, skomplikowanego procesu integracji oraz efektów promowania nowej marki. Główny nacisk w wystąpieniach w czasie konferencji został jednak położony na strategię dalszego rozwoju firmy.

Firma Agrii powstała w styczniu 2016 r. w wyniku połączenia Dalgety Agra Polska oraz Grupy Kazgod. Przedsiębiorstwo należy aktualnie do czołówki polskich firm z branży zaopatrzenia rolnictwa w środki ochrony roślin, nawozy i materiał siewny. Działa na terenie całego kraju w oparciu o sieć ponad 100 doradców terenowych i agrotechnicznych oraz sieć własnych sklepów. Agrii jest także producentem – wytwarza nawozy dolistne FoliQ, nawozy posypowe Super N 46, ABS P69 i ABS Corn oraz nasiona z linii Nasiona Dalgety. Firma zajmuje się także handlem zbożem i jest liderem w tym segmencie wśród dystrybutorów.

Agrii stawia na innowacje, kompetencje, doradztwo oraz badania i rozwój. Firma zamierza budować wizerunek firmy know-how, która dysponuje wiedzą, kompetencjami oraz umiejętnościami z zakresu szeroko pojętej agronomii i która wie, jakie wyzwania stawia współczesne rolnictwo i potrafi na te wyzwania odpowiadać, a tym samym jest w stanie wspierać swoich klientów w prowadzonej przez nich działalności rolniczej i biznesowej. W ofercie firmy kierowanej do odbiorców najważniejszym produktem ma być wysoce profesjonalne doradztwo oparte o nowoczesne technologie i produkty, kompleksowo przebadane w praktyce. Spółka będzie koncentrować się na zaopatrzeniu bezpośrednim gospodarstw rolnych, także tych z segmentu ogrodniczego. Zamierza również rozwijać swoją aktywność w zakresie zaopatrzenia sklepów.

Przy okazji konferencji firma poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego zakładu produkcji w Aleksandrowie Kujawskim. Zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w połowie 2018 r. Będą w niej wytwarzane nasiona pod marką Nasiona Dalgety oraz innowacyjne nawozy posypowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM