2015 rok rekordowym pod względem sprzedaży opryskiwaczy

$data.author.description Autor: Farmer.pl 14 stycznia 2016 11:56

2015 rok rekordowym pod względem sprzedaży opryskiwaczy fot. materiały prasowe firmy Krukowiak

Ubiegły rok był rekordowy dla producentów opryskiwaczy - pod względem sprzedaży. Wzrosty sięgające czasem nawet 50 proc., w tym roku już raczej się nie powtórzą, ale dłuższy przestój w sprzedaży na szczęście im nie grozi.

- W pierwszym półroczu 2015 roku było takie bardzo pozytywne szaleństwo. Mieliśmy takie dni kiedy przyjmowaliśmy po 100 zamówień na maszyny, więc sprzedaż była ogromna- chwali się Mariusz Pracki, dyrektor marketingu KFMR Krukowiak.

Wzrost sprzedaży tradycyjnie wynikał z uruchomienia funduszy europejskich na zakup maszyn rolniczych. Dla rolników był to ostatni dzwonek, by skorzystać z finansowej puli pochodzącej ze starego PROW-u.

Teraz Krukowiaka jak i inne firmy czeka spora niewiadoma. - Ten rok jest niepewny. Wszystko jest na razie w zawieszeniu jeśli chodzi o fundusze unijne. Na pewno nie można powiedzieć, że to będzie jakiś tragiczny rok. Rolnictwo wymaga profesjonalnych maszyn. Profesjonalny rolnik nie pozwoli sobie na maszynę, która nie zapewnia mu odpowiedniej jakości wykonania oprysku - uważa.

Czytaj więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM